Географія 8 клас

ТЕКТОНІКА, ГЕОЛОГІЯ, РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ
Інтерактивна вправа "Тектонічна будова України"



Домашнє завдання:

1. Опрацювати параграф підручника §17
2.  Виконати картографічний практикум.
На контурній карті, де були позначені основні форми рельєфу України, обведіть олівцем межі основних тектонічних структур та підпишіть їхні назви.
3. Творче завдання (одне на вибір) виконане завдання прикріпити до дошки «Рadlet».
- Вплив геологічної будови та тектоніки на діяльність людини.
-Літобудова Кіровоградської області

Рубрика "Потренуйся" для домашнього виконання.

Тектонічна будова України


Сделано на PadletЛюдина і природа.
Людина Ñ– природаА чи знаєте Ви, що:
  • У деяких водоймах України через накопичення отруйних хімічних речовин зникають жаби. Це призводить до зменшення кількості чапель, журавлів, лелек.
  • Льодовик Атабаска в Скелястих горах (Канада) забруднений смугами сажі, тому віковічний лід розтає.
  • Щорічно при морських перевезеннях і аваріях у моря та океани потрапляє близько 600 т нафти це 10 тис. залізничних цистерн. Від забруднення потер­пають рослини і тварини.
  • Кожна людина на Землі за рік викидає тонну сміття.
  • Найвища вершина світу Еверест (Джомолунгма) стала нижчою на 3,7 м через потепління клімату на планеті.
  • В озерах Велике та Ері, що у США, у воді досі знаходять небезпечну для людини кількість отруй­ної речовини ДДТ (відомої як дуст), яка не вироб­ляється уже понад півстоліття.
  • Через проведення робіт з опріснення в солоному озері Сасик (Кундук), що в Одеській області, змінився склад води, замулилося дно, зникли ке­фаль і креветки, бурі водорості. Хворіють люди, які живуть у селах біля цього озера.
  • ·        До найнебезпечніших речовин, застосування яких має тяжкі наслідки для природного довкілля, належать синтетичні мийні засоби. Вони добре розчиняються у воді, але погано розкладаються.
  • Тому  мийні засоби стають небезпечними для природи і людини.
  • Щороку у світі від захворювань, викликаних за­брудненням води, гине понад 5 млн чоловік, серед них - 4 млн дітей.
  • Для гігієнічних потреб та комфортного прожи­вання людині щодня потрібно до 250 л води. У Нью-Йорку кожний мешканець використовує до 500 л води щодня, а в індійському місті Калькутта кожна особа задовольняється в середньому лише 5 л.
  • За хвилину виливається води: при купанні під душем - 20 л ; з відкритого крана -15 л. Під час прийняття ванни витрачається до 100 л води.
 Вплив природних чинників на здоров'я

На людину в навколишньому середовищі впливають різноманітні природні чинники:температура і вологість повітря, вітер, атмосферний тиск та інші. Вони постійно змінюються. Організм здорової людини здатний швидко пристосовуватися до цих змін. Люди зі слабким здоро­в'ям або після перенесеної хвороби дуже чутливі до примх погоди.Людина і природа 2
Так, за різкої зміни температури у людини може знизити­ся або підвищитися тиск крові. Перед дощем можуть боліти суглоби, відчуватися сонливість. Від спеки найбільше потер­пають люди із захворюваннями серцево-судинної системи.
На застуди, ангіну і грип найчастіше хворіють узимку. Після зими організм людини також дуже вразливий щодо різних інфекцій. Йому важко протистояти різкому потеп­лінню, яке може змінюватися раптовим похолоданням.

Сучасне комфортне житло, теплий одяг, транспорт, інші блага цивілізації зменшили вплив природних чин­ників на організм людини, але знизили його опірність до їхніх несподіваних змін.
 Природа і людинаЛюдина і тварина

 Вплив людини на природу.
Людина серйозно впливає на природу завдяки своїй господарській діяльності. Вона активно втручається в природне середовище, живучи в ньому й використовуючи природні ресурси для своїх потреб. Важли­во, щоб людина використовувала природу раціонально.           
Вплив людини на довколишнє природне середовище подвійний. З одного боку, людина полює на тварин, вирубує ліси, позбавляючи тварин місць їхнього проживання, забруднює воду й повітря. З іншого боку,  людина може відновлювати навколишнє середовище: насаджувати ліси, будувати очисні споруди, зберігати зникаючі види рослин і тварин.  
 Забруднення довкілля 1Забруднення довкілля 2



Вплив природи на людину.Природа
Вплив природного середовища на людину так само подвійний. Чис­та вода й повітря, родючий ґрунт приносять людині користь, а забруд­нена відходами вода, повітря, насичене вихлопними газами, ґрунт, що містить отрутохімікати, завдають здоров'ю людини шкоди.

 Правила поведінки в природному середовищі.
Для того щоб використовувати природу правильно, раціонально, не завдаючи їй шкоди, треба дуже багато знати й уміти.
 Що може побити школяр, аби не завдавати природі шкоди?
Є певні правила поведінки в природному середовищі:
·        не залишати після себе жодного сміття,
·        обережно поводитися з вогнем,
·        брати з природного середовища тільки те, що справді потрібне.

Немає коментарів:

Дописати коментар